Coaching biznesowy – świadome wsparcie w rozwoju
Motto naszej firmy brzmi: „bo wszystko zaczyna się i kończy na ludziach”. Człowiek w organizacji stanowi najważniejsze i najsilniejsze ogniwo. To jak motor napędowy każdej firmy. Współpraca, relacje, komunikacja – to te elementy sprawiają, że przedsiębiorstwa zyskują przewagę konkurencyjną. Dlatego też świadomi właściciele podejmują decyzję o wdrożeniu niezwykle ważnego benefitu dla swoich pracowników – wsparcie psychologiczne oraz coachingi biznesowe. W ten sposób zyskuje każdy – organizacja jako zespół wartościowych osób oraz ludzie w firmie – spełnieni na polu osobistym oraz zawodowym, a tym samym zmotywowani i chętni do działania.
Coaching biznesowy to myślenie holistyczne, długoterminowe. Praca z coachem pomaga ugruntować nowe umiejętności i postawy, radzić sobie ze stresem, a także wzmocnić poczucie własnej wartości. W biznesie uznaje się go za metodę wspierającą rozwój pracowników, doskonalącą kompetencje i pobudzającą kreatywność potrzebną do samodzielnego rozwiązywania problemów. Samodzielność natomiast prowadzi do wzrostu proaktywności i zaangażowania pracownika w dążeniu do osiągania zarówno biznesowych, jak i prywatnych celów.
Podczas pracy z coachem kreowana jest także ścieżka kariery zgodna z indywidualnymi predyspozycjami czy wartościami, dzięki czemu rośnie motywacja do działania. Przepracowywane są również konkretne kwestie dotyczące zarządzania czasem, organizacją czy delegowaniem zadań oraz asertywności i umiejętności komunikacyjnych.
Coaching to praktyka służąca pokonywaniu barier, zdobywaniu i wykorzystywaniu w praktyce nowych umiejętności, która w efekcie przynosi pozytywne rezultaty. Stanowi świetne uzupełnienie procesu szkoleniowego, pomaga zwiększyć odporność psychiczną na sprawy codziennie czy spojrzeć na te same sytuacje z dystansem. Wpływa również na współprace w zespole, asertywność oraz przywraca tak zwany work-life-balance.
Zalety coachingu długo można by wymieniać, ponieważ jest to świetne narzędzie wspomagające proces rozwoju. Szczególnie przydatne w chwilach, gdy czujemy, że zostaliśmy sami z ważnymi sprawami lub musimy podejmować decyzje, od których zależne są przyszłe losy projektów, prowadzić trudne negocjacje czy też mamy poczucie odpowiedzialności, jaka na nas spoczywa, a jednocześnie nas przytłacza. Podczas sesji coachingowych nierzadko słyszymy, że dobrze było się w końcu komuś wygadać, ponieważ po drugiej stronie znalazł się nieoceniający i wspierający partner rozmowy. Kolejnym aspektem jest dzielenie się problemami z osobą neutralną, która poza tym, że wysłucha – jeśli zajdzie potrzeba – wskaże właściwe rozwiązanie. Jednak z doświadczenia wiemy, że już dzięki samej konwersacji i możliwości podzielenia się tematem, dobre pomysły same wpadną do Twojej głowy oraz ponownie odzyskasz wewnętrzny spokój i chęć do działania oraz dalszego rozwoju.
Serdecznie zachęcamy do rozpoczęcia sesji coachingowych.